Někdejší sovětští okupanti Československa každý den přidávají nové příspěvky na sociální sítě. Dojatě vzpomínají na posádky ve Vysokém Mýtě, Trutnově, Mladé Boleslavi, Olomouci i jiných místech. Invaze do Československa začala 21. srpna 1968, skončila 27. června 1991 odchodem posledního sovětského vojáka a 30. června 1991 se na oslavu odchodu sovětských vojsk po celém Československu rozezněly sirény a zvony. V době, kdy Kreml už 1585 dní okupuje Ukrajinu, ovšem nostalgie veteránů po vyklizených pozicích ve středu Evropy působí minimálně absurdně.